18 Aralık 2007 Salı

NBA | LeBron, ´´9000´´ Dedi !LEBRON JAMES : Gözleri Jason Kidd'i Arıyor !

Sezon içerisinde birçok kez yukarıdaki durum ile karşı karşıya kalan LeBron James, bu gece oynanan ve iki uzatma sonucunda takımı Cleveland Cavaliers'ın Milwaukee Bucks'ı 104-99 mağlup ettiği maçta 31 sayı, 8 ribaund ve 5 asistlik bir performans ortaya koyarken 9000 sayı barajını aşarak Cavaliers Tarihi'nde bu seviyeye en erken ulaşan oyuncu olmayı başardı. Genele bakıldığında da NBA'de 9000'lik barajı aşan en genç oyuncu olan LeBron James'ten (22 yaş 352 gün) önceki rekor ise Lakers'ın süper yıldızı Kobe Bryant'a (24 yaş 127 gün) aitti. Bucks maçına 8997 kariyer skoru ile çıkan James, bu başarısının yazın yaptığı çalışmaların bir sonucu olduğunu söylerken genç yıldızın daha fazlasını istediğini tahmin etmek çok da zor değildi.

Son dokuz maçtan sekiz mağlubiyetle çıkan Cleveland Cavaliers, Milwakuee Bucks'ı yenerek tek gecelik bir hareket yakalasa da Cavs, kalıcı bir hareket arıyor olsa gerek. LeBron da elindeki eldivenden duyduğu sıkıntının yanı sıra Jason Kidd özlemiyle yanıp tutuşuyor ve öyle ki son zamanlarda bu sıkıntısını dışarı vurmaya da başladı:

''Eğer dünyada Jason Kidd ile oynayamayacağını söyleyen insanlar varsa, onların kafası güzeldir, gece gündüz içiyorlardır''.

Jason Kidd ve LeBron James'in beraber oynama ihtimali gerçek anlamda, heyecan verici. James de ´istediği oyuncak için annesine duygu sömürüsü yapan küçük çocuklar gibi´ konuşmasına devam ederken ''Jason Kidd gibi bir adamı takıma getirebilirsek bizim için harika olurdu, ama bunun üzerinde duramıyorum; çünkü ne olabileceği hakkında herhangi bir bilgim yok''. Gerçekten de James, dudağını bükmüş müydü bu sözleri söylerken bilemiyorum; ama Kidd ile beraber oynama şansını yakalarsa aldığı en iyi oyuncak olacaktır sanıyorum James'in.

New Jersey Nets cephesinde ise işler her geçen gün kötüye gidiyor. Jason Kidd spekülasyonları bitmeden, kariyerinin en iyi sezonunu geçiren Richard Jefferson'ın da takası gündeme geldi. Kidd'in sözleşmesi hakkında Nets yönetimi ile ters düşmesi, takım arkadaşlarının performansını eleştirmesi, Carter'ın kapasitesini sergileyememesi ve Krstic'in geçmek bilmeyen sakatlığının üstüne gelen bu haber belki de hiç şaşırtıcı olmadı New Jersey Nets için. Richard Jefferson için gündemde net bir teklif olmasa da, Nets elinde Jefferson ve Kidd gibi iki büyük kartla takas masasına oturabilir. Diğer tarafta bir de Vince Carter'ın olduğunu düşünürsek, Nets için yeni bir yapılanmanın kapıda olabileceğini söyleyebiliriz.

Hiç yorum yok: