21 Ocak 2008 Pazartesi

AFC Championship | Chargers @ Patriots: 12-21NFL: Patriots, Arizona Yolcusu !..

Massachusetts halkı için unutulmaz bir spor sezonu oluyor. Boston Red Sox'ın World Series'de Colorado Rockies'i süpürerek MLB'yi şampiyon tamamlaması, Boston Celtics'in NBA'de uzun süre sonra ilk kez eski günleri hatırlatan performanslar sergilemesi ve New England Patriots'ın namağlup bitirdiği normal sezonun ardından Superbowl oynamaya hak kazanması. Hepsi bir sezona sığdı.

Bölge halkı tüm zamanların en iyi futbol takımının şampiyonluğunu bekliyor, dün geceki Chargers maçının ardından.

1972 yılında Miami Dolphins, normal sezon takvimindeki 14 maçı da kazanmış ve NFL Tarihi'ndeki ilk ''perfect season'' yapan takım olmuştu. 2007'ye geldiğimizde ise normal sezonda oynadığı 16 maçtan galibiyetle ayrılan ve ''perfect season'' geçiren Patriots'ı görüyoruz. Bir süredir '72 yılının Dolphins takımı ile karşılaştırılan '07 Patriotsı'nın dün gece San Diego Chargers'ı 21-12 ile geçmesinin ardından ABD'de birçok kişi tercihini gündemde olan takımdan yana kullanmış gibi gözüküyor.

2001, 2003 ve 2004 yıllarında Super Bowl'u kazanan Pats, sadece kendi halkı tarafından sevilen bir takım olsa da son yedi sezondaki dördüncü şampiyonluğunu kazanmak adına Arizona'ya gidecek.

Patriots koçu Mass Foxborough, ''Şimdi, önümüze bakabiliriz'' diyerek hedefini açıkça ortaya koyuyordu, maçtan sonraki açıklamasında.

Hiç yorum yok: