10 Ocak 2008 Perşembe

BUONANOTTE | CA River Plate Gururla Sunar !..# 30 DIEGO MARIO BUONANOTTE RENDE

Ever Banega ve Fernando Belluschi'nin ardından gelecek transfer sezonunda hücum edilecek Arjantinli yeteneğin ismi şimdiden belli gibi: Diego Buonanotte !

19 Nisan 1988 günü Arjantin'in Santa Fe şehrinde dünyaya gelen ''El Enano'', henüz 17 yaşındayken takımı River Plate'in Instituto karşısında kazandığı 3-1'lik galibiyetin saha içindeki tanıklarından olurken takvim yaprakları 9 Nisan 2006'yı gösteriyordu. Diego Buonanotte'nin istikrarı yakalaması için beklemesi gerekecekti. 160 cm.'lik boyu ve ufak tefek görüntüsüyle herhangi bir yerde dikkat çekebilirdi, fakat teknik direktör Daniel A. Passarella oyuncusunun yeteneği ile ilgileniyordu, daha çok.

2007 Apertura, Bounanotte için yeteneğini gösterme fırsatını yakalaması açısından önemli bir sezon olacaktı. 30 Eylül 2007'de bir süredir beklediği şans ayağına kadar gelmişti, takma adı Cüce olan genç futbolcunun. Hocasının kendisine sunduğu 15 dakikalık hediyeyi son derece iyi değerlendirdi hücum ağırlıklı orta saha oyuncusu. Rosario Central karşısında attığı harika gol takımına 2-2'lik beraberliği getirirken kalan sürede iki takım da birer gol buluyor ve eşitlikle sona eriyordu, River Plate'in yeni bir yetenek kazandığı bu maç. Passarella ise, bir süredir gelişimini takip ettiğini söylediği oyuncusunu ''Çok ufak görünüyor, ama kesinlikle korkusuz ve çok yetenekli!'' sözleriyle övüyordu.

River Plate, ağır aksak götürdüğü sezonda Rosario Central maçının ardından karşılaşacağı Argentinos ve Boca Juniors maçını düşünmeye başlarken ''El Enano'', 4-1'lik Argentinos mağlubiyetinden sonra Super Clasico'da Boca'ya karşı 2-0 kazanılan maçta sahanın yıldızlarından oluyor ve sezonun geri kalan bölümü için takımdaki yerini sağlamlaştırıyordu.

Buonanotte, kariyerinde ilk kez 11'de çıktığı maçın kilit oyuncularından biri olurken kulübün resmi sitesindeki oylamada da Ariel Ortega'nın (425) arkasında en çok tıklanan (171) oyuncu oluyordu, kariyerine yapmış olduğu taptaze başlangıçla birlikte.

Halihazırda Arjantin'de futbol oynayan gençler arasındaki en büyük potansiyellerden biri olarak görülen Buonanotte'nin ismini önümüzdeki sezonlarda Avrupa'nın önemli takımlarından birinde oynarken daha rahat söyleyebilecek duruma gelebiliriz, Juventus'un şimdiden Arjantinlinin ismini hecelemeye başladığı haberleri yavaş yavaş yayılmaya başlamışken.

EK > Kariyerindeki ilk gol, Rosario Central'e karşı: http://www.youtube.com/watch?v=dx8Tgq6TFl4

Hiç yorum yok: