2 Ocak 2008 Çarşamba

Flagrant Odom !..Lamar Odom'a Bir Maç Ceza !

30 Aralık 2007 gecesi Boston Celtics'in hız kesmeyip, Batı Turnesi'ndeki dördüncü galibiyetini aldığı maçın bitimine 2:56 kala Kevin Garnett'ten yediği blokta faul olduğu itirazını yapan Lamar Odom, hakemlerden beklediği desteği göremeyince, intikamını Ray Allen'dan aldı. Odom'ın 14 sayı 10 ribaundla tamamladığı maçı Boston, deplasmanda 110-91'lik skorla kazanmıştı.

Yaptığı çirkin faulün ardından oyundan atılan Odom'a, NBA Yönetimi de bir maç ceza verdi. Bu kararın ardından Odom, Lakers'ın Cuma akşamı Philadelphia Sixers ile oynayacağı maçta görev alamayacak.

''Lamar Odom ile kötü bir geçmişim yoktu'' diyen Ray Allen, ''Olayın gerçekleşmesinin ardından takım arkadaşlarından ikisi yanıma gelip iyi olup olmadığımdan emin olmak istediklerini söylediler. Tamamen gereksizdi...'' şeklinde konuşuyordu, Lamar Odom'ın hareketi hakkında.

Boston Celtics koçu Doc Rivers ise Lakers oyuncusunun o anki skordan dolayı sinirli olabileceğini düşündüğünü söylerek, ''Sanıyorum, o anda sakinliğini kaybetti. Ray'e kasıtlı olarak faul yaptığını düşünmüyorum. Top kimde olsaydı, heraketi ona yapacaktı. Kişisel değildi. Odom, iyi bir çocuk, iyi bir insan'' yorumunu yapıyordu.

Tüm bunlara rağmen Odom'ın yaptığının tartışılacak bir tarafı yok:

http://www.youtube.com/watch?v=1ZsWAa3V6zU

Hiç yorum yok: