17 Ocak 2008 Perşembe

Sprite Rising Stars Slam Dunk Contestİlk ''Rising Star'' Jamario Moon !..

NBA'de All-Star heyecanı devam ediyor, oylama için son haftaya girilen bu günlerde Cumartesi menüsü de yavaş yavaş belli olmaya başladı.

Cuma ve Pazar günleri arasına basketbolseverlere oyunun görsel tarafından zevk alma fırsatı verecek olan Cumartesi akşamının kuşkusuz en merak edilen sonucu ''Sprite Rising Star Slam Dunk Contest'', yani Smaç Yarışması olacak. Son yıllarda bazı oyuncuların haklarının yenildiği görülse de hala heyecan verici, uçan gençleri izlemek.

All-Star'da en fazla oyu kim alacak, Batı'dan hangi gard dışarıda kalacak, MVP kim olacak, derken Smaç Yarışması'na katılacak ilk isim belli oldu. Toronto Raptors'ın çaylağı Jamario Moon, NBA Yönetimi'nin kendisine getirmiş olduğu teklifi değerlendireceğini söyledi, ''Kendimi harika hissediyorum, çok heyecanlıyım''.

Jamario Moon'dan sonraki isim konusunda ise çeşitli iddialar, yorumlar ortaya atılıyor, All-Star haftasonu yaklaştıkça.

- Washington Wizards, oyuncularının isteği ile genç Nick Young konusunda ısrarlı.
- Sezon içerisinde Boozer'ın üzerinde geçen Kings'den Ronnie Price ise katılırsa, sol eli ve kısa boyu dolayısıyla avantajlı olabilir, ihtimal dahilinde olan isimlerden biri.
- Çaylaklar arasında en çok blok yapan ve lig genelinde de 11. sırada olan Sean Williams, çok güçlü bir aday.

Evet, göz önünde olmayan bu isimler dışında Dwight Howard'ın tekrar denemek istediğini ve sıradışı bir smaç hazırlığında olduğunu söylediğini biliyoruz. Gerald Green, ünvanını koruma adına dahil olabilir yarışa. Rudy Gay ve Tyrus Thomas ise olmayacak isimler değil, ama mümkünse Nate Robinson gelmesin artık.

Kişisel tercihim, keşke LeBron James'i izleyebilseydik. Zaten bu sene de bir sürpriz yapıp katılmazsa, daha da katılacağını sanmıyorum. İki sezon önce yaklaşmıştık izlemeye, fakat sakatlığını ileri sürerek affını istemişti, Kral.

Yukarıda dediğim gibi ''keşke'' listem şu şekilde olurdu: LeBron James, Tracy McGrady, Kobe Bryant, Vince Carter. Hem formata aykırı tabii bu liste, hem de mantığa. Realist tahminim ise:

Jamario Moon, Rudy Gay, Gerald Green, Dwight Howard ve Sean Williams beşlisinin bir isim dışında smaç yapacağı şeklinde olacak.

Slam-Dunk Contest ile ilgili birkaç haber, makale, bilgi, döküman vs.:
http://dunksession.free.fr/
Slam Dunk contest video history
http://www.dunkers.741.com/
Slam Dunk Videos
http://www.dunktv.com/
http://www.dunkinggear.com/

Hiç yorum yok: