19 Şubat 2008 Salı

Geçmiş Olsun Kaptan !Geçmiş olsun dileklerimi göndereyim öncelikle, Uğur Uçar'a.

Konya'da bir şeyler döndüğü, sakatlıkların olacağı gün gibi açıktı. Üstüne Galatasaray'da bir dönem forma giyen ve belli ki takımdan ayrılması içinde kalmış olan Batista'nın 90 dakika boyunca gözünü karartması eklenince piyango Uğur'a vurdu. Uğur yere düştüğü anda, diz dize bir çarpışmamanın yaşanmamış olmasını diledim; ama ne yazık ki yerden kalkamadı.

Bu dakikadan sonraki psikoloji sırasıyla, ''Leverkusen maçına yetişir mi ?'', ''Sezonu tamamlayabilir mi ?'' ve ''Euro 2008 kadrosuna girebilecek zamanı bulabilir mi?'' oldu, kendi açımdan.


Kötü haber bugün geldi, ne yazık ki. Kaptan'ın sağ diz kapağında darbeye bağlı kırık tespit edildiği için 20 Şubat Çarşamba günü ameliyat olmasına karar verildi. Bu da Uğur Uçar'ın, yüksek ihtimalle, sezonu kapattığı anlamına geliyor. Daha büyük resimde ise heyecanla beklediğim EURO 2008 Kadrosu'nda olmayacağına. (Üstelik o kadroda olması için dua ettiğim bir diğer oyuncu Mehmet Topal'ın da dizinde ödem oluştuğu haberi var, maalesef.)

Keşke, sokmasaydın ayağını oraya Uğur (zaten Barış Şimşek'in kararı da Konyaspor lehine faul oldu ya, neyse). Leverkusen, Fenerbahçe, Beşiktaş... Hiç önemli değil. Yeter ki sağlığın yerinde olsun. Galatasaray taraftarı, bekler seni.

Geçmiş olsun Kaptan Uğur !..

Hiç yorum yok: