24 Şubat 2008 Pazar

Martin ''Katil'' Taylor !YUH !

İngiltere Premier Ligi'nde Cumartesi programının öğlen kuşağında Arsenal, Birmingham City'ye konuk oldu. Ev sahibi ekip, beraberliği 90+5'teki penaltı golüyle kurtardı; ama maça damgasını vuran olay, maçın hemen başında, üçüncü dakikada gerçekleşti.

Birmingham City'nin savunma oyuncusu Martin Taylor, bu anda hangi ruh haliyle bilinmez, hedefi Arsenal'den Eduardo da Silva'nın sol ayak bileği olarak belirledi. Maçı izlemedim; ama izleyenler, İngiliz televizyonunun pozisyonun tekrarını bile ekrana getiremediğini söylüyor. Buna rağmen, olayın internet sitelerindeki fotoğraflarındaki görüntüler bile ne denli önemli bir an olduğunu anlamaya yetiyor.

Arsenal'in Brezilya asıllı Hırvat yıldızının yaklaşık bir yıl boyunca sahalardan uzak kalması bekleniyor. Hareket öylesine ciddiydi ki, Taylor'ın takım arkadaşı Sebastian Larsson bile kafasını dehşet içerisinde elleri arasına alıyordu.

Arsene Wenger de hareketin korkunç olduğunu ve Martin Taylor'ın bir daha asla futbol oynamasına izin verilmemesi gerektiğini söylemiş, maçtan sonra. Gerçekten inanılmaz, nedir bu ?! En azından Eduardo da Silva, geri dönene kadar Taylor'ın lisansı iptal edilmeli. Böyle bir hareketi kabul etmek mümkün değil.

Olayın maçın hemen başında, üçüncü dakikada, gerçekleşmesi ise bir hesaplaşma olabileceği ihtimalinin ortaya çıkmasına neden oluyor. Daha önce Roy Keane'in M. City derbisinde rakibinin ayağını kırması gibi; belki ilerleyen günlerde kokusu çıkar bu olasılığın.

Bunlar da olayla ilgili diğer fotoğraflar:

http://3.bp.blogspot.com/_zipFnWHde5w/R8CxScb_GDI/AAAAAAAAAQ8/FeTXQtckQfk/s400/aaaa.jpg http://2.bp.blogspot.com/_zipFnWHde5w/R8CxFMb_GCI/AAAAAAAAAQ0/LMqo_oabsvk/s400/aaa.jpg

PS: Etiket olarak, ''Futbol'' diyesim bile gelmiyor. Korkunç!

Hiç yorum yok: