29 Şubat 2008 Cuma

New Orleans Hornets 4-0 Phoenix SunsNew Orleans Hornets, Phoenix Suns'ı Süpürdü !..

Cavaliers ve Celtics eşleşmesiyle birlikte gecenin en dikkat çekici mücadelesiydi. İki ekip, bu sezon daha önce üç kez karşılaşmış ve üçünde de gülen taraf Chris Paul'ün takımı olmuştu. Ocak ayında Arizona'daki ilk maçta 48 dakika oynayan Chris Paul, takımını galibiyete taşırken bu ayın başında yine Suns'ın evinde oynanan diğer müthiş maçta Peja Stojakovic'in son saniye basketi, ikinci uzatma sonunda, galibi belirlemişti.

Çarşamba akşamı oynanacak maçın da Chris Paul ve Steve Nash karşılaşması özelinde hareketli geçmesi bekleniyordu. Önceki üç maça göre Suns'ta büyük bir değişim vardı. Shaquille O'Neal takasından sonra yeni bir basketbol stili ile oynamaya başlayan Suns, üst düzey ekiplere karşı, özellikle hücum anlamında etkisiz kalmıştı.''Maçları kazanmak için neler yapmak zorunda olduğumuzu öğrenmeye çalışıyoruz. Daha iyi olacağız'' diyordu, Shaq.

Shaq konuşadursun, ligin en iyi oyun kurucularından ikisinin karşılaşmasından kimin galip çıkacağı sorusunun bu sezonki cevabının değişmediği maçta Chris Paul, 25 sayı, 15 asist ve 6 ribaundun yanına 3 de top çalma eklerken takımı 120-103'lük galibiyete taşıyacaktı. Phoenix Suns ile oynarken kendilerine çok güvendiklerini söyleyen All-Star David West de takım arkadaşına 27 sayıyla bir hayli büyük bir yardım gönderecekti.

Hornets adına her şey bu kadar iyiyken Phoenix Suns'ta da kişisel bir istatistik dikkati çekiyordu. Shaq'in takasından bu yana yüksek postta oynamaya başlayan Amare Stoudemire, üst üste 10. kez 25 veya üzeri sayı atarak (dün gece 32 sayıyla oynadı) kulüp rekorunu kırmayı başarıyordu. Daha önce Aralık 1973 ve Kasım 1974'te iki kez üst üste 9 maçta 24 sayı barajını aşan Charlie Scott'ın rekoru, artık Amare'ye ait.

Chris Paul'ün gecenin adamı olduğu maçta Steve Nash, 8 sayıda kalırken 13 asist yapıyordu. Suns koçu Mike D'Antoni ise, Paul'ün ne yapacağını az çok tahmin ettiklerini; ama diğer oyuncuların canlarını yaktığını söylüyordu, maç sonrası: David West 27 sayı, Jannero Pargo 22 sayı, Peja Stojakovic 17 sayı ve Tyson Chandler 12 sayı, 15 ribaund.

Batı'da gelmiş geçmiş en iyi playoff eşleşmelerini izleyeceğiz, bu sezon. Suns ve Hornets'ın birbirlerini bulmaları da ihtimaller içerisinde. Olursa, hayli ilginç olacak.

Bekleyelim ve görelim.

Hiç yorum yok: