17 Şubat 2008 Pazar

Playstation Skills Challenge: Deron WilliamsDERON WILLIAMS KAZANDI, REKOR EL DEĞİŞTİRDİ

Cumartesi gecesi Üçlük ve Smaç Yarışmalarından önce biraz olsun ısınmaya başlıyordu. Takım Şut Yarışması'nı San Antonio takımının kazanmasının ardından sıra NBA'in süper yeteneklerindeydi. Ligin en kaliteli oyun kurucularının boy gösterdiği yarışmanın parkuru şu şekildeydi:

1. Sol dipten turnike,
2. Üçlü slalom,
3. Uzun mesafeli göğüs pası,
4. Cepheden dış şut,
5. Uzun mesafeli pas,
6. Üçlü slalom,
7. Sol turkine.

2003 yılından bu yana Playstation sponsorluğunda yapılan organizasyonun bu sezonki yarışmacıları son iki yılın şampiyonu Miami Heat oyuncusu Dwayne Wade, New Jersey Nets'ten Jason Kidd, New Orleans Hornets'tan Chris Paul ve Utah Jazz'den Deron Williams olarak şekillenmişti.

2008 yılının ilk yarışmacısı Deron Williams oluyordu. Williams, İlk Tur'da 31.2'lik derecesiyle avantaj yakalarken Williams'ın ardından sahneye çıkan Jason Kidd, ilk üç noktada sıkıntı çekmeden geldiği dış şut noktasında beş atışında da isabet kaydedemeyince zaman kaybetti ve parkuru ancak 39.7 saniyede tamamlayabildi. İlk Tur'da Deron Williams ve Jason Kidd'in arkasında sahaya çıkan Chris Paul, sadece uzun mesafeli göğüs pasında tekleyerek 29.9 saniyede parkuru tamamladı, geçtiğimiz yıl son sırada tamamladığı yarışmada Final'e yükseldi.

2006 ve 2007'deki organizasyonun şampiyonu Dwayne Wade ise tam anlamıyla ''yer işgal etti''. Sezon boyunca birçok kez sakatlık sorunlarıyla yüzleşmek zorunda kalan Wade, henüz ilk slalom topu elinden kaçırarak bir kez daha organizasyon tarihine geçmeyi başardı. Devam eden bölümde de ciddiyetsizliğini sürdürünce parkuru 53.9 saniyede tamamlayabildi, Wade.

Finale çıkan isimler, Deron Williams ve Chris Paul oldu. İlk Tur'daki derecesi daha düşük olduğu için sahneye ilk olarak Williams çıktı. Final Turu'nda yedi noktada da hiç takılmayan Williams, 25.5 saniye ile hem büyük bir avantaj yakaladı hem de Steve Nash'in 2005 yılında elde ettiği 25.8'lik rekoru kırmayı başardı. Deron Williams'ın ardından sırası gelen Chris Paul ise göğüs pasında ve dış şutta birer kez takılınca parkuru ancak 31.2 saniyede tamamlayabildi ve 2008 yılı şampiyonu Deron Williams oldu.

Sırada: Three-point Shootout

Hiç yorum yok: