23 Şubat 2008 Cumartesi

Kuranyi'den Skoru Belirleyen Gol: 1-0SCHALKE 04 1-0 PORTO

Gecenin Almanya ayağında Schalke 04, Perşembe günü devam edecek Bundesliga Haftası'nın müjdesini veriyordu, adeta.

Kevin Kuranyi'nin 4. dakikada attığı gol ile 1-0 öne geçen ve Porto'nun ikinci yarıdaki ataklarına karşı kalesini gole kapayan Alman temsilcisinde teknik direktör Mirko Slomka, ''Çok zor ve sıkı bir maç olmasını bekliyorduk. Karşılaşmaya çok iyi başladık ve Rafinha ile Jones kombinasyonu sonucu Kuranyi'nin attığı gol ile öne geçtik. Bu dakikadan sonra ilk yarıda bir gol daha atabilirdik, bunun için Porto'dan daha fazla şansımız vardı. Yine 1-0'lık skor, bizim için rüya gibi bir sonuç. İkinci yarıda oldukça zorlandık, ama aklımızda ilk maçta gol yemeden Portekiz'e gitmek vardı. Bu noktada gol yemediğimiz için şanslıyız. Zor bir maçtı bizim için, ama avantajlı bir sonuçla ayrılıyoruz. Yine de ikinci maçta en üst seviyede oynamak zorundayız'' diye konuşurken ikinci yarıdaki Porto baskısı için de şunları söyledi, ''Devre arasında, oyuncularım kendilerini iyi hissediyorlardı; ama sonrasında oynamayı kestiler ve gol yememe telaşı başladı. Neyseki tüm bunların etkisi şu an tamamen yok oldu. Porto, evinde çok güçlü bir takım. Zor bir iş olacak bizim için, ama biz de kontra atak oyununda başarılı bir takımız. Çok daha iyi işler çıkaracak bir ekibiz ve avantajlı olan taraftayız.''

Lisandro Lopez, Ernesto Farias ve Ricardo Quaresma ile gol fırsatları arayan; fakata beklediği golü ilk maçta bulamayan Porto'da ise teknik direktör Jesualdo Ferreira, ''Şu bir gerçek ki, avantajlı olan taraf biz değiliz. Erken gelen gol, adım atmamızı engelledi ve bu dakikadan sonra üzerimizde belli bir stresle oynamaya başladık. Özellikle, ilk yarıda oynadığımız oyundan mutlu olamayız. İkinci yarıda biraz daha kontrollüydük, ama uygun cevabı veremedik. 1-0, çok da kötü bir skor değil. Hala potadayız ve ikinci maça büyük bir güvenle çıkacağız. Bugün, hücum organizasyonlarında eksiktik, ama her zaman böyle bir performans sergilemeyiz. İkinci maçta her şey olabilir'' diyerek ne kadar iddialı olduklarını kanıtlıyordu.

Schalke 04, ilk maçta oldukça önemli bir galibiyet aldı; fakat önce Slomka'nın daha sonra da Fernandez'in yorumlarını okuyunca ikinci maçta rakibini kendi sahasında bekleyecek bir Schalke ile ilk dakikadan itibaren gol için oynayacak bir Porto izleme ihtimalimizin hayli güçlü olduğunu söyleyebiliriz. Bana kalırsa da Porto, Schalke'den daha iyi bir takım. İkinci maçta erken bulabilecek bir gol, Portekiz'in Şampiyonlar Ligi'ndeki tek temsilcisine.

Hiç yorum yok: