24 Şubat 2008 Pazar

Sánchez Pizjuan'da Gövde Gösterisi: 5-0SEVILLA 5-0 REAL ZARAGOZA

Sevilla, La Liga'da Real Zaragoza'yı 5-0 mağlup etti.

Özellikle ilk yarıda rakibini kelimenin tam anlamıyla ''sahadan sildi''. Bir ara Sevilla'nın hangi takımla oynadığını unuttuğumu söylersem, ne demek istediğimi anlayabilirsiniz sanırım. 30 dakikaya kadar sağ taraftan Daniel Alves'in etkili hücumları Luis Fabiano ve Kanoute ikilisi ile rakip kalede tehlike yaratırken, 30 ila 45. dakikalar arasında da sol taraftan Diego Capel, Zaragoza defansını denize dökmeyi başardı. İlk yarı Sevilla lehine 3-0 sona erdi; ama 5-0 gibi bir skor da ortaya çıkabilirdi, ilk yarının bitiş düdüğü çaldığında.

İkinci yarıda Sevilla'nın aktif dinlenecek olması sürpriz sayılamazdı. Biraz o havada başladılar zaten. Üstüne 51. dakikadaki 4. gol gelince geri kalan bölüm antrenman havasında geçti. Sevilla'nın 4. golüne imza atan Zaragoza savunmacısı Diogo, kötü performansının hırsını Diego Capel'e tekme atarak çıkarmak isteyince 54. dakikada kırmızı kartla oyun dışında kaldı. Geri kalan bölümde Sevilla adına bir gol daha izledik. Sağ taraftan kazanılan serbest atışta topun arkasına geçen Dani Alves, topu Seydou Keita'nın kafasına kondurunca maçın skoru ortaya çıktı.

Bu akşam, bir futbolsever olarak Sevilla'nın futbolundan gerçek anlamıyla etkilendim. Daniel Alves ve Jesus Navas, ilk maçtaki gibi pasif olmayacaklardır. Fenerbahçe'nin Carlos'suz sol kanadında istedikleri gibi hareket etmeleri pek muhtemeldir. Ortadaki ikili Keita ve Maresca da iç sahada bambaşka oynuyorlar. Maresca, tam bir orta saha oyuncusu. İtalya'dayken de Galatasaray için adının anılmasını çok istediğim bir futbolcuydu. Jimenez, ikinci maçta Diego Capel'i yanında oturtmayacaktır. Bana kalırsa Yeni Messi, bu çocuk. ''Buradan da çıkamaz artık'' dedikçe, sanki size inat her yerden çıkabiliyor. Gökhan Gönül ve Deivid ikilisi de İstanbul'daki kadar rahat olamayacaklar. Forvet ikilisi Luis Fabiano ve Kanoute de turu, ilk yarıda bitirebilir.

Sevilla, Fenerbahçe sınavından önce Riazor'da Deportivo karşısına da çıkacak. Eğer herhangi bir sakatlık olmaz ve form durumlarını koruyabilirse, bu akşamki maçta savunma düzenini de oturttuğunu gördükten sonra, Sevilla'nın Fenerbahçe'yi rahat bir şekilde eleyebileceğini söyleyebilirim.

Hiç yorum yok: