10 Mart 2008 Pazartesi

Cardiff City: Portsmouth ve Barnsley'nin YanındaMiddlesbrough: Manchester United ve Chelsea'nin Yanında

Önce tarihi bir maçın ardından Portsmouth'u elemesi, sonrasında Barnsley'nin Liverpool'un ardından Chelsea'yi yenmesi, şimdi de Galler temsilcisi Cardiff City'nin Premier Lig ekibi Middlesbrough'yu kupa dışı bırakması... FA Cup, bu sezon belki de hiç olmadığı kadar ilginç sonuçlara sahne oluyor.

Yakın dönemde kadrosuna Jimmy Floyd Hasselbaink, Robbie Fowler ve Trevor Sinclair gibi büyük isimlere katarak dikkatleri üzerine çeken Cardiff City, artık daha bir göz önünde olacak.

Cardiff City, tek şampiyonluğunu 1927 yılında kazandığı FA Cup'a 81 yıl sonra bir kez daha yaklaşmış durumda. Peter Whittingham ve Roger Johnson'ın golleri, Cardiff'de tarihin tozlu yapraklarının tekrar açılmasına neden olabilir.

Cardiff City menajeri Dave Jones'un, ''Henüz hiçbir şey kazanmadık. Tek yaptığımız ve elimizde olan Kupa'da Yarı Final'e çıkmak'' açıklaması, hedeflerin ne kadar yüksek olduğunun bir gösteri olarak görülebilir. Chelsea ve Manchester United'ın elenmesi, Premier Lig'den sadece Portsmouth'un kalması cesaret verecektir muhakkak, Cardiff City ve Barnsley gibi takımlara.

Chelsea ve Manchester United'ın Yarı Final maçlarını izleyecekleri boş koltuklardan birinin sahibi Middlesbrough oldu, tabii bu arada. Gareth Southgate, kaçırdıklarının farkında:

''Kazanmak adına nasıl bir fırsatımız olduğunu biliyorduk. Derin bir hayalkırıklığı, bizim için.''

Hiç yorum yok: