13 Mart 2008 Perşembe

CHRIS PAUL: Hornets'in Yarısından FazlasıYarısından Fazlası? Yaklaşık Olarak %66'sı !..

Ginobili ve Peja, izleyedursun Tim Duncan ya da takım arkadaşlarının çabaları Chris Paul'ü durdurmaya yeterli olmadı. Daha önce burada birkaç kez Chris Paul'e olan hayranlığımızın her geçen gün biraz daha güçlendiğini söylemiştik. 22 yaşındaki oyuncu dün gece de son şampiyon Spurs'ü devirmeyi başardı.

San Antonio Spurs, bir şampiyonun en iyi oynaması gereken bölüm, yani son çeyrekte sadece 8 sayı atabildi. Chris Paul, repertuvarındakileri cömertçe sergiledi. Sakatlıktan dönen herhangi bir oyuncu, ilk maçını Spurs'e karşı oynamak istemeyebilir; ama takım arkadaşınız Chris Paul ise bu durum, fazlaca sorun olmayabilir. Sol ayak bileğindeki sakatlığından dolayı üç maç kaçıran David West, Paul'ün büyük yardımıyla 29 sayı ve 10 ribaundluk bir geri dönüş yaptı.

Maç boyunca 17 asist yapan Chris Paul, 26 sayı ile oynadı. New Orleans Hornets'in saha içinden bulduğu 44 basketin 12'sinde skorer oyuncu olan Paul, geri kalan 32'nin ise 17'sinde yardımcı oyuncu rolünü oynadı. Bu da 44 basketin 29'unda direkt olarak Chris Paul katkısı olduğunu işaret ediyor. Neredeyse takımının saha içi isabetlerinin %66'sına imza atan Paul, sezon boyunca da bu anlamda %48.3 ile oynamıştı.

Her zaman söylediğimiz gibi, Jason Kidd ve Steve Nash gibi yerleri zor dolacak oyuncuların basketbol hayatlarında son dönemlerini yaşadığı şu yıllarda arkadan çok sağlam bir jenerasyon geliyor. Paul'ün sahip olduğu rekorun genel sahibi ise Nash ve Kidd'den bir dönem öncesine ait. John Stockton, 1990-91 Sezonu'nda Utah Jazz'in saha içinden bulduğu basketlerin %51.6'sına asist ya da sayı ile katkıda bulunmuştu.

LeBron James için dediğimiz gibi, Chris Paul'ü de 2017-18 Sezonu'nda bile izleyecek olmayı bilmek son derece heyecan verici.

Hiç yorum yok: