12 Mart 2008 Çarşamba

LeBron James: 17. Triple-Double24 Sayı, 10 Ribaund ve 11 Asist: Blazers 80-88 Cavs

NBA'de Pazartesi gününü Salı gecesine bağlayan gece LeBron James, yine sahnedeydi. Artık, triple-double ile oynaması bile çok büyük anlam ifade etmiyor. Sözler, yavan kalıyor. ''Topun LeBron'un eline gelmemesi için her şeyi yaptık; ama o, yolunu buldu ve arkadaşlarına çok iyi oyunlar hazırladı'' diyordu, Trail Blazers'ın All-Star guardı Brandon Roy.

LeBron James, 21 maç sonra 25 sayının altında kaldı belki; ama zaten bunun aklından geçtiğini bile düşünmüyorum. Tamamen oyuna konsatre olduğu zamanlarda, bütünüyle komple bir oyuncu oluyor ve yapamayacağı bir şeyin olup olmadığı tartışılmaya başlanıyor. Blazers antrenörü Nate McMillan ve Knicks'ten Isiah Thomas, LeBron'ın bu anlarda durdurulamaz bir oyuncu olduğunda hemfikirler.

24 sayı, 10 ribaund ve 11 asist, LeBron James'in Blazers maçındaki istatistikleriydi. Sezon içerisinde 7. kez triple-double yapmayı başaran LeBron, kariyer geneline bakılınca da 17. kez bu başarıyı yakalamış gözüküyor. 374. maçında 17. triple-double istatistikleri ile oynarken tüm zamanlarda 21. sıraya kadar çıkmış oldu, LeBron. LeBron'ın aynı sıra paylaştığı Scottie Pippen, 17'ye ulaşmak için 1178 maç oynarken; Bill Russell ise 963 maç beklemek durumunda kalmıştı.

17/374 az gibi gözükebilir belki uzaktan takip eden bir insan için; ama Russell ve Pippen'ın istatistikleri LeBron James'in nasıl bir ''canavar'' olduğunu anlatmaya yetiyor.

Cavaliers, Blazers'ı 88-80 ile geçerken LeBron'ın triple-double yapması, kuşkusuz, en önemli istatistik oldu. LeBron, 24 sayı, 10 ribaund ve 11 asist ile takımının bu üç kategoride de en iyi ismi olmayı başardı. Kariyerinde 46. kez takımının bu üç kategoride en iyi oyuncusu olan LeBron ile Cavs, 25 galibiyet alırken 21 kez de sahadan mağlubiyetle ayrıldı. Böylesine bir istatistik için -aslına bakılırsa- hayli az bir sayı, 25.

LeBron'ın 46sı'nın üzerine ise sadece bir oyuncu çıkabildi, James'in NBA'e geldiği 2003-04 Sezonu'nda bu yana: Kevin Garnett (63 maç).

Hiç yorum yok: