7 Mart 2008 Cuma

LeBron James'ten 2 Günde 89 Sayı !Chicago Bulls, Üçüncü Çeyrek Performansıyla James'i Mağlup Etti !

''O'nun sahada yaptıklarını bir oyuncuya öğretemezsiniz. Ben sadece, önünde durmamaya çalışıyorum'' diyordu Cavs antrenörü Mike Brown, LeBron'un Bulls maçında 11 sayı attığı ilk çeyreğin ardından. Ne kadar da doğru. Bu adam, durdurulamaz. 23 yaşında ve önümüzdeki 10 yıl içerisinde de oyunun içerisinde olacak. Yani sakatlık veya herhangi bir sorun yaşamazsa (inşallah) kendisini 2017-2018 Sezonu'nda izleme şansı bulacağız.

Her gece farklı bir rekora imza atan ve tarihe geçen LeBron, dün gece de birkaç unutulmaz istatistiği tekrar hatırlattı basketbolseverlere; ama bu kez, performansı galibiyet için yeterli olmadı. Özellikle 26 sayı attığı ilk yarıda basketbol ile ilgili ne varsa yaptı: iki kişi üzerinden üç sayılık basket, orta sahayı geçtikten sonra son saniye üçlüğü, 3 saniye içerisinde orta sahadan base line'a gelerek 2.13'lük adamların üstünden son saniye basketi, basket-fauller, rakibi hücum faule zorlama ve 51 sayı atan takımda 26 sayı ile skoru elde tutma...

İkinci yarıda Chicago Bulls'un atağına cevap veremeyen LeBron James, bu dönemde takım arkadaşlarının da kendisini yalnız bırakmasıyla Bulls lehine gelişen 34-18'lik skoru engelleyemedi. Yine de üçüncü çeyreği 9 sayı ile geçen LeBron, son çeyrekte Bulls'un galibiyeti getirmesiyle son dakikaları benchte geçirdi. 39 sayı, çok daha yukarıda olabilirdi. İnanın, hiç sıkmadı kendisini.

Rekor demişken; önceki gece 50 sayılık performansından sonra Bulls'a da 39 sayı gönderen LeBron, Kobe Bryant'ın 22-23 Mart 2007'de Memphis ve New Orleans'a arka arkaya 110 sayı atmasından bu yana en muhteşem ''back-to-back'' performansını gösterdi, tüm NBA'de. Rekor ise tahmin edilebileceği gibi, Wilt Chamberlain'e ait (8-9 Aralık 1961, 78 sayı vs. Los Angeles ve 61 sayı vs. Chicago: 139 Sayı).

LeBron James, dün gece 39 sayı atarak bir başka seriyi de devam ettirmiş oldu. Üst üste 20. maçında 25 veya üzerinde sayı bulan James, bu anlamda, aktif oyuncular arasında ikinci sıraya yükselmiş durumda. LeBron James'in serisini geliştirme konusunda büyük avantajı bulunuyor, doğal olarak. Iverson'ın rekorunu yakalamak şu an için pek kolay gözükmüyor; ama LeBron için bu tip cümleler kullanmaktan mümkün olduğunca kaçınmaya çalışıyorum:

1. Allen Iverson, Sixers, 2001-02 Sezonu, 27 Maç
2. Tracy McGrady, Rockets, 2002-03 Sezonu, 20 Maç

LeBron James'in en azından T-Mac'i geçmek adına Indiana Pacers'a 25 veya üzerinde sayı atması gerekiyor. İsterse, pek sorun olacağını sanmıyorum. Geri kalan 7 maç ise şu şekilde:

vs. Portland Trail Blazers, 10 Mart
at New Jersey Nets, 12 Mart
at Washington Wizards, 13 Mart
vs. Charlotte Bobcats, 16 Mart
at Orlando Magic, 17 Mart
vs. Detroit Pistons, 19 Mart
vs. Toronto Raptors, 21 Mart

Hiç yorum yok: