23 Mart 2008 Pazar

Luis Fabiano: Sevilla'da İlk FireSevilla, dün gece Atletico Madrid'e 2-1 mağlup olurken oyuncuları da oldukça stresli gözüküyordu. Enzo Maresca'nın Agüero'ya attığı kafadan sonra ise, oyun iyice gerildi. Son 30 dakikalık bölümün en sinirli oyuncularından biri, Sevilla'nın Brezilyalı forveti Luis Fabiano'ydu.

Son iki yılın UEFA Şampiyonu Sevilla'nın yıldız oyuncularından bazılarının sezon sonunda takımdan ayrılmak istedikleri, artık bir sır değil. Dani Alves, Diego Capel, Frederic Kanoute, Seydou Keita ve Jesus Navas gibi yıldızları önümüzdeki sezon, daha ciddi hedefler peşinde koşan takımların forması altında izleyebiliriz.

Sezon başında Chelsea'nin tüm ısrarlarına karşın takımda tutulan Dani Alves, Sevilla'daki misyonunu tamamladığını ve Premier League'de forma giymek istediğini söylemişti. Sezon sonu yaklaşırken Sevilla'da buna benzer ilk tepki, Luis Fabiano'dan geldi.

Atletico Madrid yenilgisinin ardından Real Madrid'in transfer listesindeki Luis Fabiano, ailesinin artık Sevilla'da yaşamak istemediğini açıkladı. Sözleşmesinin bitimine bir yıl kalan Fabiano için Real Madrid'in yanı sıra Premier League'deki önemli takımlar da ilgilerini açıkça belirtmişlerdi. ''Ailem, artık Sevilla'da kalmak istemiyor'' diyor, Luis Fabiano. ''Onlarla konuşmaya ve fikirlerini değiştirmeye çalışıyorum; ama bu, çok da kolay değil''.

Real Madrid, Luis Fabiano'nun oynadığı ligdeki en iyi takım olmasının yanı sıra birçok Brezilyalının kadrosunda bulunduğu bir ekip. Söz konusu Brezilyalıların, takıma gelmesi için Fabiano'yu ikna çalışmalarının olduğu da biliniyor. Gelinen noktada, Fabiano'nun Sevilla'dan ayrılmak için ailesini öne çıkardığını düşünüyorum.

Luis Fabiano, Sevilla'dan ayrılacak gibi gözüküyor. Öyle ki, sezon sonunda Sevilla'nın kaybedeceği tek oyuncu da Luis Fabiano olmayacak.

Hiç yorum yok: