23 Mart 2008 Pazar

Sevilla & Atletico Madrid: Kafa KafayaSevilla ve Atletico Madrid, sezon sonunda Şampiyonlar Ligi ön eleme vizesi alabilmek için Juan Sanchez Pizjuan'da son derece önemli bir maça çıktılar. Kazanan, direkt rakibini yendiğinden dolayı büyük avantaj yakalayacaktı.

Vicente Calderon'da oynanan Barcelona maçında harikalar yaratan ve 4-2'lik galibiyetin en büyük mimarı olan Arjantinli Sergio Agüero, dün gece 57. dakikada Atletico Madrid'i ikinci kez öne geçirdiğinde Sevilla tribünleri, duruma reaksiyon göstermeye başladı. İspanya'daki benzerlerinden farklı olmasıyla dikkat çeken Sevilla'nın kale arkası tribünleri, önce kendi takımlarını yuhladı.

60. dakikada gelişen pozisyonda yerde yatan Madrid oyuncusuna rağmen oyuna devam eden Enzo Maresca, Agüero tarafından takılan çelmeyle durdurulmak istendi. Maresca yere düştüğünde Agüero, rakibine tepki gösterecekti ki, Maresca'nın sahalarda ender görülen ''kafa vuruşu'' geldi. Agüero, kanlar içinde dışarıya doğru yönelirken; Maresca da gördüğü kırmızı kartın ardından sahayı koşarak terkediyordu.

Geri kalan bölümde konuk ekip, farkı artırmak için birçok poziyon yakaladı; ama skor, 2-1'de kaldı. Atletico Madrid, kazandı ve ilk dört için avantaj yakaladı.

İspanyollar, Maresca ve Agüero arasında yaşananları merak ediyorlardır, muhakkak. Marca var, Sport var; ama bir Hürriyet yok diye düşünüyorum, İspanya'da. ''İşte Agüero'nun ettiği küfür'' başlıklı bir haberin eksikliğini çekeceklerdir.

Hiç yorum yok: