21 Nisan 2008 Pazartesi

Bayern Münih: Elde Var Bir !Franck Ribery, yine bir yere mi gidiyor? Belki bugün değil; ama Ribery'nin yakın zamanda Bayern Münih'ten ayrılacağını tahmin edebilmek, büyük bir kehanet olmasa gerek.

Borussia Dortmund antrenörü Thomas Doll'ün, ''Elimde bir oyuncu seçme şansım olsa, Franck Ribery'yi tercih ederdim'' açıklamasını takiben yıldız oyunculara olan hayranlığı herkes tarafından bilinen Chelsea menajeri Avram Grant'in Fransız oyuncuyu transfer listesinin tepesine yerleştirdiği haberi bazı şeylerin sözünü veriyordu aslında. Franck Ribery, Bayern Münih'le ilk kupasını kazandı. Yakın zamanda da misyonunu tamamladığını da düşünecektir. Bu da sürpriz değil.

Bayern Münih kadrosunda ayrı paragraf açılması gereken bir diğer isim ise, Luca Toni. Kariyerinin belli bölümünde orta sıra takımlarında oynayarak kaybetmeye alışan İtalyan oyuncu, Fiorentina kariyerinden sonraki hayatına istediği gibi devam ediyor. Bayern Münih formasıyla her geçen gün olgulaşan görüntüsüne ise sadece saygı duyulur. Almanya Kupası'nı kazanan takım için Final maçında iki gol birden atan Luca Toni, Borussia Dortmund savunma oyuncularına karşı da karakterini ortaya koydu.

Borussia Dortmund'un sezon içerisindeki performansıyla dikkat çeken isimlerinden olan Milan Petric, normal sürenin sonunda attığı golle maçı uzatmaktan öteye gidemedi. Luca Toni, uzatmalarda bir kez daha sahneye çıktı. Bayern Münih, Bundesliga'da geri sayıma devam ederken araya bir dde kupa sıkıştırmış oldu.

Önümüzdeki sezon, Şampiyonlar Ligi'nde mücadele edecek Franck Ribery'nin kariyer gelişimini takip etmek biraz daha güç olacak.

''Nereden buluyorlar, böyle adamları ?!''

Hiç yorum yok: