8 Nisan 2008 Salı

Kansas Jayhawks, Şampiyon !Karşılaşmadan önce Memphis Tigers'ın freshman oyuncusu Derrick Rose karşısında göstereceği muhtemel savunma performansı konuşulan Mario Chalmers, normal sürenin bitimine 2.1 saniye kala attığı üç sayılık basketle skora denge getirdi ve maç uzatmaya gitti. Uzatmada ise Kansas, rakibine şans tanımadı. En son 20 yıl önce en tepeye çıkan Kansas, tarihinin üçüncü şampiyonluğunu kutluyor.

Sezon boyunca serbest atış çizgisinden sıkıntı yaşayan Memphis, gelecek sezon NBA oyuncusu olması beklenen Chris Douglas-Roberts ve Derrick Rose ile maçın son dakikasında tüm sezon hakkındaki kötü anılarını hatırlamak zorunda kaldı.

Kansas'ta maçın adamı, Darrel Arthur oldu. Saha içinden 9/13 ile oynayan Arthur, 20 sayısına 10 ribaund ekledi ve molası kalmamasına karşın normal sürenin sonunda mucizeyi gerçekleştiren takımının galibiyetinde önemli rol oynadı. Maçı uzatmaya götüren basketin sahibi Chalmers ise, karşılaşma boyunca, 18 sayı buldu.

Memphis'in yıldızlarından Derrick Rose de Chalmers gibi 18 ile oynadı. 19 yaşında olmasına karşın, diğer arkadaşlarına göre daha olgun bir görüntüdeydi. 22 sayı ile maçın en skorer oyuncusu olan CDR ile birlikte, gelecek sezon NBA'de izleyebiliriz kendisini.

NCAA'de şampiyon belli oldu ve NBA'e verilen bir gecelik ara sona erdi. Playoff heyecanının doruğa çıkacağı bir geceyle devam edilecek, NBA'e.

Hiç yorum yok: