15 Mayıs 2008 Perşembe

Copa Libertadores: Boca Juniors vs. AtlasCopa Libertadores 2008'de Çeyrek Final perdesi, bu gece açılıyor ve TSİ 01.20'de son şampiyon Boca Juniors ile Atlas karşılaşıyor.

İki ekip, grup aşamasında da birbirlerinin rakibi olmuş ve ev sahibi ekipler, sahadan galip ayrılmıştı. Şili temsilcisi Colo Colo ve Venezuela temsilcisi Maracaibo önünde bir üst tura çıkan iki takımdan Atlas, Boca Juniors'ı 3-1 ile geçerken; Boca, Atlas'ı La Bombonera'da oynanan ilk maçta 3-0 mağlup etmeyi başarmıştı.

Atlas, son 16'da da Arjantinlilerden devam edip Apertura şampiyonu Lanus'u 1-0 ve 2-2 ile geçerken Boca Juniors, Brezilya'dan Cruzeiro karşısında her iki maçı da 2-1 kazanıyordu. İlk maçtaki galibiyete karşın, Boca adına unutulması gereken olaylar yaşanmıştı. Karşılaşmanın son dakikasında yan hakemin kafasına isabet eden buz parçası dolayısıyla orta hakem, maçı erken bitirmişti. Maç, Boca Juniors lehine 2-1'lik sonuçla tescil edilse de Arjantin ekibi, saha kapatma ile cezalandırılacaktı.

Copa Libertadores 2008'de Çeyrek Finaller'in açılış maçı, Boca Juniors'ın cezası nedeniyle La Bombonera'da oynanmayacak. İki takımın istikameti, Buenos Aires'in Batısı olacak.

''Çok zor bir sınav olacak bizim için. Bruno Marioni'nin rahat hareket etmesine izin vermemeliyiz; çünkü o güçlü ve hızlı bir oyuncu. Kesinlikle üzerine yoğunlaşmamız gerekecek. Onu durdurabilme fikri, rakibimizle aramızda lehimize gelişecek bir fark yaratacaktır'' diyor, Boca Juniors'ın savunma oyuncusu Luciano Monzón.

2007 yılında Boca Juniors'tan Atlas'a transfer olan Bruno Marioni, Copa Libertadores'te attığı 7 golle takımının en skorer oyuncusu konumunda. Bir dönem İspanya'da Tenerife forması da giymiş olan Arjantinli, bu geceki maçta da takımının en önemli kozu olacak.

Boca Juniors adına, sakatlığı bulunan Juan Roman Riquelme'nin maç kadrosuna alındığı biliniyor. Geçtiğimiz hafta Cruzeiro deplasmanında buldukları gollerle hayata dönen Rodrigo Palacio ve Martin Palermo ile hücum hattını tamamlayan Boca Juniors, evinden biraz uzak da olsa maçın favorisi olmak için yeterli donelere sahip gözüküyor.

Meksika temsilcisi Atlas ise, son derece yorgun. 4 ve 11 Mayıs tarihleri arasında dört maça çıkan takımın teknik direktörü Miguel Ángel Brindisi, genç bir ekibe sahip olduklarını ve buraya kadar geldiklerine göre şikayet etme zamanının olmadığını söylemiş, Buenos Aires'e indikten sonra.

İki takımın maç kadroları ise şu şekilde:

BOCA JUNIORS (ARG): Mauricio Caranta; Jonatan Maidana, Julio Cáceres, Claudio Morel Rodríguez, Luciano Monzón; Fabián Vargas, Sebastián Battaglia, Jesús Dátolo, Juan Román Riquelme; Rodrigo Palacio y Martín Palermo. Entrenador: Carlos Ischia.
ATLAS (MÉX):
Jorge Bava; Néstor Vidrio, Diego Colotto, Ricardo Jiménez, Gerardo Flores; Luis Robles, Jorge Torres, Eduardo Rergis, Juan Carlos Medina; Bruno Marioni y Ulises Mendivil. Entrenador: Miguel Ángel Brindisi.
ÁRBITROS:
Wilmar Roldán (COL), asistido por sus compatriotas Wilson Berrío y Javier Camargo.
ESTADIO: José Amalfitani, del club Vélez Sarsfield. HORA: 19.20 local (22.20 gmt).

Hiç yorum yok: