5 Mayıs 2008 Pazartesi

Superclasico: Boca Juniors 1-0 River PlateSuperclasico'da Boca Juniors, River Plate'i La Bombonera'da Sebastian Battaglia'nın kafa golüyle 1-0 mağlup etti ve zirveye tutundu. Karşılaşma öncesi rakibinin dört puan gerisinde olan Boca, aldığı üç puanla farkı bire indirmeyi başardı.

Karşılaşma TSİ 21.10'da oynandı. Ntv ve Ntvspor, program sıkışıklığı nedeniyle karşılaşmayı canlı olarak yayınlayamadı. 23.00'da Ntv'deki tekrarı da çeşitli ''kutlamalar'' dolayısıyla kaçırdım. Tam ümidi kesmek üzereyken saat 03.00'da Ntv Spor'un tekrarını rastladım. Fırsatı kaçırmamak gerekirdi. ''En azından bir süre'', parolasıyla takibe başladım.

Fazla becerebildiğim bir şey değildir, skorunu bildiğim bir maçı izlemek; ama karşılaşma öncesi kesin favorim de Boca Juniors'dı zaten. Superclasico'da puan kaybetmelerinin büyük sürpriz olacağını söylemiştim, kendi adıma.

Hafta arası oynanan Copa Libertadores maçında Cruzeiro'ya karşı birçok önemli fırsatı değerlendiremeyen Boca Juniors, River Plate maçında da kaldığı yerden devam edecek gibi gözüküyordu. Boca, golün geleceği 14. dakikadan önce Rodrigo Palacio ile net bir fırsattan yararlanamıyordu. Palacio, River Plate kalecisi Juan Pablo Carrizo ile karşı karşıya kalıyor; ama Carrizo, gole izin vermiyordu.

Boca Juniors, maça hızlı başlamıştı; ama tempo, beklenildiği kadar da yüksek değildi aslına bakılırsa. 14. dakikada Juan Roman Riquelme'nin kullandığı köşe vuruşuna iyi yükselen isim ise Sebastian Battaglia olacaktı. Golden sonra tempoyu ayarlayan yine Boca Juniors oluyordu. İkinci yarıda ise River Plate, riskleri alırken Boca Juniors da kontra ataklarla tehlike yaratıyordu. River Plate adına en başarılı isim kaleci Juan Pablo Carrizo olacaktı, devam eden dakikalarda.

Rodrigo Palacio, Juan Roman Riquelme, Jesus Datolo ve Martin Palermo ile birkaç fırsattan yararlanamayan Boca Juniors karşısında River Plate adına en tehlike atak Sebastian Abreu'dan gelecekti.

Boca Juniors, Superclasico'da 1-0 ile gülen taraf oldu ve zirve iyiden iyiye karıştı. San Lorenzo, Gimnasia La Plata'da deplasmanında 1-0 geriye düşmesine rağmen kazanınca Estudiantes ve River Plate ile aynı puana geldi. 27 puanlı üç takımın bir puan arkasında ise Boca Juniors var. Kalan altı haftada her şey olabilir.

Hiç yorum yok: