3 Temmuz 2008 Perşembe

Pekin 2008: Arjantin Futbol Milli Takımı2008 Pekin Olimpiyatları'nda mücadele edecek Arjantin Milli Takımı'nın oyuncu kadrosu açıklandı. 18 kişilik kadrodan Barcelona'dan Lionel Messi, Atletico Madrid'den Sergio Agüero ve Real Madrid'den Fernando Gago gibi genç yıldızlar bulunuyor.

Olimpiyatlar'da A Grubu'nda Fildişi Sahilleri, Avustralya ve Sırbistan ile karşılaşacak olan Arjantin'in teknik direktörü Sergio Batista, 23 yaşından büyük üç oyuncu hakkını ise, Juan Roman Riquelme, Javier Mascherano ve Nicolas Burdisso'dan yana kullandı. Arjantin, turnuvadaki ilk maçını 7 Ağustos günü Fildişi Sahilleri ile oynayacak.

...

Goalkeepers: Oscar Ustari (Getafe), Sergio Romero (AZ Alkmaar)

Defenders: Pablo Zabaleta (Espanyol), Luciano Monzon (Boca Juniors), Ezequiel Garay (Real Madrid), Nicolas Burdisso (Inter Milan), Federico Fazio (Sevilla), Lautaro Acosta (Sevilla)

Midfielders: Fernando Gago (Real Madrid), Juan Roman Riquelme (Boca Juniors), Ever Banega (Valencia), Javier Mascherano (Liverpool), Jose Sosa (Bayern Munich)

Forwards: Diego Buonanotte (River Plate), Sergio Aguero (Atletico Madrid), Lionel Messi (Barcelona), Ezequiel Lavezzi (Napoli), Angel Di Maria (Benfica)

Hiç yorum yok: