28 Ekim 2008 Salı

Rejenerasyon

Yasak kalktı, özlemimiz sona erdi.

Cuma akşamı, blog hakkında çeşitli planlarımız vardı. Bilgisayarın başına büyük de bir hevesle oturduk. Doğal olarak sayfa açılmadı, önemsemedik. Bir daha denedik, yine olmadı. Ardından blogspot.com uzantılı diğer günlükleri aradık. Yurt içi ve yurt dışı. Bilinen sonla karşılaştık.

Neden veya değil, bilmiyordum; ama açıkçası hiç tahmin edemeyeceğim bir olaydı. Kişisel sayfanızı tıklıyorsunuz ve karşınıza bir mahkeme kararı çıkıyor. İster istemez kendinizi suçlu gibi hissediyorsunuz. Bunu kimsenin kimseye yaşatma hakkı olamaz, olmamalı. Aslında yazılır, konuşulur daha; ama ne olacak ki? Kime neyi anlatacaksınız? Neyse.

Sonuç olarak, Cuma günü öğleden sonra 500. mesajımızı gönderdiğimiz sayfamız hakkında büyük özenle hazırladığımız bir yazı dizisi vardı.

Daha önce, 2008-2009 NBA Sezonu üzerine takım incelemeleri yapmaya başlamıştık. Atlantik Grubu'nu bitirmiş, Merkez Grubu'na da geçiş yapmıştık. Cuma akşamı Merkez Grubu'nda eksik kalan iki takım olan Milwakuee Bucks ve Indiana Pacers ile ilgili olan analizleri tamamladıktan sonra Cumartesi ve Pazar günü de Güneydoğu Grubu'ndaki ekiplerin incelemelerini yayınlamaya gayret edecektik. Ne yazık ki, yarım kaldı. Eksik oldu.

Başladığım işi yarım bırakmak, kesinlikle hoşlanmadığım bir olaydır. Bu gece NBA'de yeni sezon başlıyor. Ve önizlemenin de mantığı kalmıyor. Bu anlamda, takip eden varsa, özür dilerim.

Yalnızca basketbol veya NBA de değil. Turkcell Süper Lig'de Beşiktaş, Fenerbahçe ve Galatasaray maçları özelinden söyleyeceğimiz birtakım şeyler vardı. Premier League'de Tottenham Hotspur'un Juande Ramos'u gönderip yerine Harry Redknapp'ı getirmesi, Hull City'nin bir kez daha kazanıp İngiliz Futbol Tarihi'ne geçmesi, Wayne Rooney'nin Goodison Park'ta yuhalanması, Liverpool'un Chelsea'nin Stamford Bridge'deki 86 maçlık yenilgisizlik serisini sona erdirmesi vs. vs.

Bunlar yine yazılabilirdi, tabii. Çeşitli yöntemler vardı. Ama blogger.com'un açılacağı güne kadar yazmama gibi prensip belirlemiştim kendime, en azından bir süre.

Genelin aksine, beklediğimden uzun bir süre sürdüğünü söyleyebilirim bu ayrılığın. Yine de wordpress.com adresine de taşınmayı ihmal etmedik. Aynı başlıkla oraya da ulaşım mümkün ve açıkçası, bir süre iki tarafı da beraber götürmeye çalışacağız.

Şimdilik bu şekilde. Yavaş yavaş eski tempomuzu yakalamaya çalışacağız zamanla.

Kaybetmeyelim o halde bu zamanı.

Hiç yorum yok: