21 Ekim 2008 Salı

UEFA Şampiyonlar Ligi'nde 3. Maç Günü - # 1Şampiyonlar Ligi'nde 2008-2009 Sezonu'nun üçüncü maç gününde, bu akşam sekiz karşılaşma yapılacak.

E Grubu'nda favoriler, iç sahada mücadele edecekler. Golsüz geçilen ilk maçların ardından ikinci maç gününde Celtic'i tek golle geçen Villarreal, grubun zayıf halkasıyla AaB Aalborg ile karşılaşıyor. Old Trafford'da Britanya eşleşmesinin olduğu bu haftada Villarreal, hata yapmazsa önemli bir avantajı yanına almış olacak. Manchester United ve Celtic arasındaki karşılaşma ise, oldukça zorlu geçmeye aday.

Şampiyonlar Ligi'nin en dengesiz takımlarının bir araya geldiği F Grubu'nda Olympique Lyon, Steaua Bükreş deplasmanına gidiyor. Kendi sahasındaki ilk maçta Bayern'e kaybeden Steaua, Floransa'dan puan çıkararak zararını telafi etmeyi başarmıştı. Lyon, iki beraberliğin ardından kazanmak isteyecektir. Yine Lyon gibi iki puanlı bir diğer takım Fiorentina ise Bayern Münih'in Allianz Arena'daki konuğu olacak. Bayern kazanırsa, gruptan çıkma yolunda dev bir adım atabilir.

G Grubu'nun hayal kırıklığı yaşatan takımı Fenerbahçe, Şampiyonlar Ligi'ndeki varoluş maçına çıkıyor. Arsenal önünde puan alamayacak bir Fenerbahçe'nin üst tur ümitleri sona erebilir. Dinamo Kiev'in iç sahada göstermesi muhtemel direnci de hesaplarsak, Arsenal maçının değeri daha net anlaşılabilir. Bir de Porto var. Kendi sahasında Dinamo Kiev ile karşılaşacak olan Porto, kazanırsa arkasındaki takımlarla arayı açabilir.

H Grubu'nda ise nostaljik bir eşleşme olacak, bu akşam. Bir zamanlar Şampiyonlar Ligi'ndeki karşılaşmaları büyük çekişmelere sahne olan Juventus ile Real Madrid, Torino'da kozlarını paylaşacaklar. Real Madrid, çok formda. Juventus'un hali ortada. Real kazanırsa, sona çok yaklaşır. İlk iki maçtan puan çıkaramayan Zenit ise, Şampiyonlar Ligi Tarihi'ndeki ilk galibiyetini alabilmek adına Beyaz Rusya temsilcisi Bate Borisov'u sahasında konuk ediyor. Ve bir yerlerden başlamak gerekiyor.

21.10.2008 Salı, 18.30
H Zenit - Bate Borisov

21.10.2008 Salı, 21.45
E M. United - Celtic
E Villarreal - AaB Aalborg
F B. Münih - Fiorentina
F S. Bükreş - O. Lyon
G Fenerbahçe - Arsenal
G Porto - Dinamo Kiev
H Juventus - Real Madrid

Hiç yorum yok: