5 Kasım 2008 Çarşamba

Steven Gerrard: ''Penaltıydı!''Liverpool, dün gece Şampiyonlar Ligi D Grubu maçında Atletico Madrid'den bir puanı son dakikada Steven Gerrard'ın penaltı golüyle kurtardı.

Liverpool adına oluşan penaltı pozisyonunda da baş kahraman Steven Gerrard oldu. Maçın son dakikasına kadar Anfield Road'da skordaki üstünlüğünü devam ettiren ve muhtemel bir galibiyetle birlikte dördüncü maçlar sonunda İkinci Tur'a yükselmeyi garantileyecek olan Atletico Madrid, tartışmalı penaltı kararının ardından büyük hayalkırıklığı yaşarken Steven Gerrard, kendi adına olayı açıklığa kavuşturdu:

''Daha sonra tekrar bakacağım; ama bana kalırsa, penaltıydı. Rakibimden daha önce hamle yaptım ve o da sırtıma doğru geldi. Bu hareket, sahanın herhangi bir bölgesinde yapılmış olsaydı, serbest atış kararı çıkardı. Ve ceza sahası içerisindeydi. Yani, penaltıydı.''

Gerrard, anlaşılan o ki, futbolun sıkça tercih edilen klişelerinden birine sığınmış, tartışılan penaltı kararının ardından. Tabii olan Atletico Madrid'e oldu, orası ayrı.

Hiç yorum yok: