15 Şubat 2009 Pazar

'09 Haier Shooting Stars: DetroitNBA All-Star Saturday Night, bir kez daha keyifli yarışmalara sahne oldu. Takım Şut Yarışması, gecenin ilk organizasyonuydu. Üçer katılımcı ile yarışan dört takımın kadroları şu şekildeydi: (NBA oyuncusu, WNBA oyuncusu ve kulübün eski bir yıldız oyuncusu.)

Detroit: Arron Afflalo, Bill Laimbeer ve Katie Smith
Los Angeles: Derek Fisher, Michael Cooper ve Lisa Leslie
Phoenix: Leandro Barbosa, Dan Majerle ve Tangela Smith
San Antonio: Tim Duncan, David Robinson ve Becky Hammon

Yarışmada parkeye çıkan ilk takım Detroit oldu. Oyuncular özelindeki alfabetik sırayı (A-B-C) Bill Laimbeer, Aaron Afflalo ve Katie Smith şeklinde yapan Detroit, ilk beş noktada sorun yaşamayarak geldiği altıncı bölge yani orta sahada da çok zaman harcamadı. Ve Bill Laimbeer'in bulduğu isabetle parkuru 59.3 saniye gibi ortalama bir süre içerisinde tamamlamayı başardı. Final için yeterli olabilirdi.

Detroit'in ardından Los Angeles rol aldı, Phoenix'te. Derek Fisher, Michael Cooper ve Derek Fisher üçlüsü, Los Angeles adına iyi bir formül olmadıklarını 1:16.0'lık süre içerisinde kanıtladılar. Orta saha isabetinin Michael Cooper'dan gelmesi ilgi çekiciydi. Ardından söz hakkı Phoenix'e geldi. Ev sahibi ekip, kağıt üzerindeki en komple üçlüye sahipti. Oyuncuların sıralamasını Tangela Smith, Leandro Barbosa ve Don Majerle şeklinde yapmıştı, Phoenix. Üç numaralı noktada takımın eski yıldızının olması, garip karşılanabilirdi; ama isim ''Majerle'' olunca, gayet normal. 53.3 saniyede tamamlayarak finale yükselmeyi garantiledi, Phoenix.

Birinci Tur'da son olarak parkura çıkan takım, San Antonio'ydu. Geçtiğimiz yılın şampiyon kadrosu aynen korunmuştu San Antonio'da. David Robinson ve Tim Duncan'ın beraber olması, son derece anlamlıydı tabii; ama 2008'deki organizasyonda şanslarını yanına aldıkları da bir gerçekti. Robinson ve Duncan, şut konusunda problem yaşayabilirlerdi. David Robinson, henüz ilk şutta zorlanırken Duncan, cepheden şut bulana dek sürer erimeye devam etti. Ardından Becky Hammon ile durum toparlanmaya çalışıldı. Ne var ki; San Antonio'nun süresi, final için hiç de yeterli değildi. 1:06.0 ile yalnızca Los Angeles'ı geçebildi, San Antonio.

Twin Towers, takımlarına üçüncü şampiyonluğu getiremediler. İsimleri açıklandığında Phoenix tribünlerinden kopan gürültü de gecenin ilginç ayrıntılarından biriydi. Final, Phoenix ve Detroit arasında oynanacaktı.

53.3 saniye - Leandro Barbosa, Dan Majerle ve Tangela Smith
59.3 saniye - Arron Afflalo, Bill Laimbeer ve Katie Smith

Final'de Detroit, yarışan ilk takım oluyordu. Detroit, orta sahadaki altıncı noktaya gelebilmek adına 13 şut denemek durumunda kalmıştı. Bill Laimbeer ve ekibi, orta sahada ise yalnızca 7. denemede isabeti buldu. Laimbeer'in Detroit Shock'tan öğrencisi olan Katie Smith, ilk iki atışını boş geçtikten sonra üçüncü şutta isabet kaydetti. Ve Detroit, parkuru 58.4 saniyede tamamlamayı başardı.

Phoenix'in 58.4 saniyenin altında bir dereceyle geçmesi gerekiyordu parkuru. Ev sahibi oldukları organizasyonda kazanacakları şampiyonluk, hiç de fena bir fikir sayılmazdı. Dediğimiz gibi, kağıt üzerinde oldukça iyi bir üçlüye sahipti Phoenix. Ve ilk beş noktada tüm yeteneklerini sergileme fırsatı buldu, söz konusu ekip. Orta sahadaki noktaya gelene kadar 5-5 ile oynayıp yalnızca 14 saniyelik bir harcamada bulunmuşlardı. Önlerinde müthiş bir süre vardı. 44 saniye içerisinde bulacakları bir isabet, liderliği kendilerine getirecekti; ama Majerle'nin basketine kadar 20'den fazla deneme yapmak durumunda kaldı, Phoenix. 1:15.0 gibi bir sürede tamamladılar parkuru.

Detroit, gecenin ilk şampiyonu oldu. Ve Bill Laimbeer, Haier Shooting Stars'ta birden fazla zafer yaşayan ilk isim olmayı başardı. Laimbeer, 2007 yılında Chauncey Billups ve Swin Cash ile şampiyonluğa ulaşmıştı.

Sırada: Playstation Skills Challenge.

Hiç yorum yok: