15 Şubat 2010 Pazartesi

2010 NBA Taco Bell Skills ChallengeCumartesi gecesinin ikinci gösterisi, ‘’Taco Bell Skills Challenge’’, Yetenek Yarışması oldu.

İlk olarak 2003 senesinde gerçekleştirilen yarışmada katılımcılar, yedi aşamalık parkura sol turnike ile başlıyorlar. Ardından üçlü bir slalom var. Önce sola, sonra sağa ve tekrar sola. Üçüncü aşama, uzun mesafeli göğüs pası. Oyunculara beşer hak veriliyor. Beş denemede başarı kaydedilemezse, sıradaki noktaya geçiliyor. Dördüncü bölge, cepheden dış şut. Burada da beşer hak ve bir önceki kurallar geçerli. Sonrasında yine uzun mesafeli pas geliyor. Oyuncular, topu ağlarla örülü bir delikten geçirmeye çalışıyorlar. Zamana karşı yarışıyorlar aynı zamanda. Ve sol turnike ile parkur tamamlanıyor.

2010 All-Star Haftasonu’nda ‘’Tako Bell Skills Challenge’’ yarışmacıları şu isimlerden oluştu: Brandon Jennings (Milwaukee Bucks), Russell Westbrook (Oklahoma City Thunder), Steve Nash (Phoenix Suns), Deron Williams (Utah Jazz).

2009 NBA All-Star Haftasonu’nda Phoenix’teki gösteriye Devin Harris, Mo Williams, Derrick Rose ve Tony Parker katılmıştı. 2009’daki ‘’çaylak’’, Chicago Bulls’un yıldızı Derrick Rose’du. 2008 yılının bir numaralı seçimi, Final Turu’nda New Jersey Nets’ten Devin Harris ile yarışmış ve parkuru :33.3’te tamamlayarak birinci olmayı başarmıştı. Rose, unvanını korumak üzere Dallas’taki yerini almaya hazırlanıyordu. Ancak All-Star öncesindeki son maçta yaşadığı sakatlık, buna izin vermedi. Yarışmaya katılamayan Rose’un yerini ise, Thunder’dan Russell Westbrook aldı.

Yarışmada ilk olarak sahne alan, Oklahoma City Thunder’dan Russell Westbrook oldu. Bir gece önce Sophomores takımı adına 40 sayı üreten Westbrook, hemen her sektörde ikinci şansını kullanmak zorunda kalmıştı. Westbrook’un ardından Brandon Jennings, yarışmaya başladı. Çaylak oyuncu, genel anlamda parkuru başarılı ile geçti. Ancak son turnike öncesindeki aşamada pası vermekte zorlanınca, zamanın hızına yetişemedi. Yine de ilk tur için fena sayılmayan bir sürede tamamlamıştı parkuru. :35.7, hiç fena sayılmazdı. Russell Westbrook’un :44.1’lik derecesi, Jennings’i umutlandırmak için geçerli bir sebepti.

I. TUR
:34.1 | Deron Williams (Utah Jazz)
:35.0 | Steve Nash (Phoenix Suns)
:35.7 | Brandon Jennings (Milwaukee Bucks)
:44.1 | Russell Westbrook (Oklahoma City Thunder)

Russell Westbrook ve Brandon Jennings sonrasında söz hakkı, usta isimlere geçiyordu. Önce Phoenix Suns’tan Steve Nash çıkacaktı yedi aşamalık parkurda. Nash, hata yapmadı. Ancak ilk turda daha kontrollü olmasından dolayı, hareketlerini 35 saniyede tamamlayabildi. :44.1, oyunun içinde kalması için yeterliydi. Westbrook, elenen ilk isim olmuştu. Jennings’in şansını devam ettirebilmesi, Deron Williams’ın :35.7’den kötü bir derece yapmasına bağlıydı. Ama Utah Jazz’in yıldızı, böyle bir ihtimalin olmayacağını kısa süre içerisinde gösterdi. :34.1 ile Final Turu’nda Nash’in rakibi olmaya hak kazandı.

FİNAL TURU
:29.9 | Steve Nash (Phoenix Suns)
:37.9 | Deron Williams (Utah Jazz)

Deron Williams, 2003’ten beri düzenlenen organizasyonun 2008 ayağında yaptığı :25.5 ile parkur rekoru elinde bulunduruyordu. En iyi ikinci derece ise, Steve Nash’e aitti. Williams, iki sene önce şampiyonluğa ulaşırken Nash’in 2005’teki 25.8’lik rekorunu tarihe gömmüştü. Ustalar birbirlerine karşı geliyorlardı yani. İlk olarak Steve Nash sahne aldı. Yalnızca bir şut kaçırdı, ikincide isabeti buldu. Diğer istasyonlarda hata yapmadı. Hareketlerini 30 saniyenin altında (:29.9) tamamladı. Williams, son aşamaya kadar kusursuz gelse de, pasta sorun yaşadı. Ve :37.9’da kalarak Nash’e geçilmiş oldu.

Sırada: Foot Locker Three-Point Shootout.

Hiç yorum yok: