9 Şubat 2010 Salı

''Körler Ülkesindeki Kasaphane''Türk Futbolu’nda devrim yapmak isteyenler engelleniyor.

Marka değeri peşinden koşanların atladığı ya da görmezden geldiği, Skibbe’yle başlayan Rijkaard’la devam eden, pasa dayalı modern futbol anlayışının oturmasını, Galatasaray’ın başarılı olmasını, Galatasaray’ın Türk Futbolu’na kazandıracaklarını istemeyenler var, güzel futboldan nefret edenler.


Pehlivan bir santrfor, kasap orta saha ve savunma oyuncularıyla, iyi mücadele ettiğine inanılan takımlar var hâlâ. Bileğe, ayağa, dize gelen sert müdahaleleri isteyen teknik adamlar var. Bunları televizyon ekranlarında alkışlayan, destekleyen yorumcular var. Bu yıldırma futboluna göz yuman hakemler var.

Artık yeter!

Futbol oynamak istiyoruz, sahada! Futbol oynamaya, pas yapmaya, sakatlık yaşamamaya uygun, adaletli bir ortam istiyoruz!
Haksızlığa karşı durma zamanı, Hagi ruhuyla! Arda’nın gerçekten kaptan olduğunu algılamasının zamanı, Metin gibi oynamanın, yenilmekten korkmamanın!

Galatasaray olduğumuzu hatırlamanın zamanı, Adnan Polat’tan Kapalı’sına!
Size sesleniyoruz Galatasaray sevgisini yüreğinde taşıyan herkese, sesinizi duyurun, isyan ateşine bir odun da siz koyun!

Güzel futbol oynamak için, haykırın, bağırın, çağırın, yazın!

Türk Futbolu’nu, marka değerini, izlemek ve içinde yer almak istediğimiz bu ortamı kirletenlerden arındırmak adına, sessiz kalmayın!

Kasap futbolcuları, buna prim tanıyan hakemleri, teknik adamları, alkışlayan yorumcuları yuhlayın!Artık yeter!

Futbol oynamak istiyoruz, sahada! Futbol oynamaya, pas yapmaya, sakatlık yaşamamaya uygun, adaletli bir ortam istiyoruz!

www.alisamiyensokak.com

2 yorum:

insivible dedi ki...

supersin abi, ligin bokunu cikariyo bu hareketler artik maclari korkuyla izlemeye basladim birini sakatlicaklar diye. ne pis isler donuyo ya bizim ligde, kolombiyanin uneyinde, italyanin calabriasinda bile olmaz boyle seyler. sonra hala fenerbahce diyarbakir spor macindan sonra son dakikadaki fenerin tartismali penalti pozisyonunu ve kirmizi kartini ve golunu izliyoruz, gs macindan sonra da kayserinin tartismali penaltisini. isallah gereken motiveyi aliyodur cocuklar. rijkaard icin de zor tabi nasi hazirliyo takimi bu kasaplara karsi acaba. isallah tiksinip bu sene bitince neeskens le gitmez. futbol goremiyoruz be sahada bu serefsizler yuzunden

Adsız dedi ki...

bravo eray.. alkıslar sana..